03 Temmuz

2020

Karadeniz Bilim Teknoloji ve Kültür Derneği 2001 yılında Bilim, Teknoloji ve Kültür faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulmuştur.

Derneğimiz Rize ilinde bilimsel, teknolojik ve kültürel faaliyetlerin geliştirilmesi amacı için yüksek öğrenim kurumları başta olmak üzere pek çok kamu ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde faaliyetler yürütmektedir. Uygulama faaliyetlerimizin etkinliğini arttırmak amacıyla, ilimizde eğitim öğretim kalitesinin artırılmasına yönelik atölye ve laboratuvar ihtiyaçlarının temini, ulusal ve uluslar arası proje çalışmalarıyla yerel ve bölgesel bilimsel çalışmalara destek uygulamaları gerçekleştirmektedir.

Üyelerinin akademik ve sosyal bilgi ve deneyimlerini bölge ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik, gönüllük ilkesine dayalı faaliyetlerle toplum bireylerine yansıtmaktadır. Dernek bünyesinde ulusal ve uluslararası mali destek uygulamalarına uyumlu proje çalışmaları yanında kamu ve diğer sivil toplum kuruluşlarına da danışmanlık destekleri vermektedir.

Derneğimiz internet sitesi üzerinden özellikle son dönemlerde gerçekleştirdiğimiz proje tabanlı faaliyetlerimiz ile güncel proje faaliyetlerimiz hakkında bilgilendirmeler ile benzer proje çalışmalarını gerçekleştirecek kuruluşlar için de bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Bilim ve Teknolojinin imkanlarını kültürel değerlerimizin arttırılması adına faaliyetler ile gönüllülük temalı uygulamalarla birleştiren herkese başarılar diler,

Saygılar sunarız.

Karadeniz Bilim Teknoloji ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu